Zakladatel Nadačního fondu Aquapura JUDr. Pavel Staněk osobně předal ve čtvrtek 21.3.2019 tři lékařské přístroje k měření INR a dvě balení testovacích proužků do Úrazové nemocnice Brně.

Lékařské přístroje za Úrazovou nemocnici Brno převzal primář a náměstek pro léčebně-prev. péči MUDr. Radim Kyzlink a ředitel Ing. Zdeněk Buštík, MBA. Celé předávání zorganizovala MUDr. Hana Fraňková, která působí jako lékařka na Úseku hematologie, transfuzní služby a krevní banky. „S Nadačním fondem Aquapura jsem měla kladnou zkušenost už když jsem působila jako lékařka ve Fakultní nemocnici v Liberci. Velice si daru vážíme. Díky přístrojům, které jsme obdrželi, můžeme rychleji získat výsledky testů a tím předejít nepříjemným komplikacím.“ Dodala při předávání MUDr. Hana Fraňková.

Lékařské přístroje na měření INR budou usnadňovat péči o pacienty s poruchou srážlivosti krve na oddělení chirurgie A, chirurgie B a oddělení stomatologie. Zejména na Chirurgii jde o minuty, proto lékařské přístoje od NF Aquapura budou pro nemocnici velkým přínosem. Výsledky testů budou mít lékaři již během 5 minut a na základě výsledků mohou okamžitě rozhodnout o dalším postupu.