Dvě jedničky patří mezi andělská čísla a značí nové začátky. Jedenáctý ročník charitativního golfu Nadačního fondu Aquapura byl ale spíš krásným pokračováním ještě hezčí tradice. I letos se sešly desítky golfistů, profesionálů i amatérů, aby společně se zakladateli fondu Monikou a Pavlem Staňkovými pomohli dobré věci. Konkrétně pacientům s tromboembolií.

„Máme velkou radost, že mnoho z vás se účastní od samého počátku pořádání této skvělé akce. Velmi si vaší přízně vážíme,“ usmíval se k přítomným hráčům, hostům a partnerům hned v úvodu zakladatel nadačního fondu Pavel Staněk. Na tradičním hřišti, s tradičními pořadateli a tradičně ukázkovým počasím se 24. srpna sešli nadšenci do golfu a dobročinnosti. Na 18jamkovém mistrovském greenu v Golf Resortu Kunětická Hora v Dříteči na Pardubicku to žilo od samého rána, kdy do boje vyrazily první flighty. Mezi hrajícími nechyběl mimo jiné ani dlouholetý podporovatel Aquapury, úspěšný golfista a sportovní komentátor České televize David Pospíšil. Celkem se zúčastnilo 51 golfistů.

Pořadatelé si ale něco připravili i pro úplné začátečníky, jako každoročně byla pro zájemce otevřená golfová akademie pod vedením místního manažera a golfisty Pavla Krejčíka. Skvělý sportovní zážitek by nebyl kompletní bez dobrého jídla a pití, kterého bylo opět dost a dost. V závěru odpoledne přišlo na řadu vyhlášení výsledků, obdarování těch nejúspěšnějších a předání šeku v hodnotě převyšující 202 tisíc korun. Zisk z turnaje poputuje jako tradičně ve prospěch pacientů s tromboembolií, což je onemocnění projevující se poruchami srážlivosti krve. Oba zakladatelé nadačního fondu jí sami trpí, a tak vědí, kde částka pomůže nejvíce.