Podpora přes 260 tisíc korun, řada známých tváří a společný cíl pomáhat. Golfový turnaj Nadačního fondu Aquapura ukázal, že sport a dobročinnost mohou jít ruku v ruce. Mezi účastníky se představili jak profesionálové, tak ti, kteří golf teprve objevují, včetně nadšených začátečníků v golfové akademii.

Dvanáctý ročník charitativního golfového turnaje pořádaný pod záštitou Nadačního fondu Aquapura se opět setkal s velkým zájmem veřejnosti. Tradiční setkání, které spojuje sportovní nadšení s potřebou pomáhat, se konalo 30. 8. 2023 na mistrovském greenu Golf Resortu Kunětická Hora v Dříteči.

Turnaj, jehož iniciátory jsou Monika a Pavel Staňkovi, zakladatelé pořádajícího nadačního fondu, přilákal řadu profesionálních golfistů i začátečníků. Mezi soutěžícími nechyběly známé osobnosti, mezi jinými třeba David Pospíšil, komentátor České televize. Organizátoři mysleli i na ty, kteří s golfem teprve začínají. Pro ně byla otevřena golfová akademie pod vedením místního golfového profesionála Pavla Krejčíka.

“Děkuji všem účastníkům charitativního golfového turnaje. Jsem rád, že si stále drží svou tradičně vysokou úroveň a schopnost spojovat lidi s nadšením pro pomoc druhým. Také mě těší, že můžeme oceňovat práci dalších institucí pomáhajících potřebným. Proto jsme se rozhodli částí výtěžku podpořit Domov sv. Josefa v Žírči a Rotary Club,” uvedl Pavel Staněk.

Turnaj vyvrcholil vyhlášením vítězů a předáním šeku vybraných prostředků pro činnost fondu soustřeďujícím se na podporu pacientů, kteří trpí poruchou srážlivosti krve, tzv. tromboembolickou nemocí. Zakladatelé fondu se s touto nemocí osobně potýkají, proto se rozhodli pomáhat také ostatním.